دما و رطوبت استاندار برای اتاق سرور

دما و رطوبت اتاق سرور باید چقدر باشد؟

این سوال مهمی است که باید پاسخ آن را بدانید که در ادامه به این سوال مهم پاسخی واضح و جامع خواهیم داد. سرورها، داده‌ها و سایر اطلاعات شما را در خود ذخیره می‌کنند تا به راحتی از هر جایی به آن دسترسی داشته باشید. اگر اتاق سرور خیلی گرم یا خیلی مرطوب شود، می تواند باعث داغ شدن بیش از حد سرور و از کار افتادن آن شود. حفظ درجه حرارت اتاق با پیکربندی مناسب و نظارت همیشگی بسیار آسان است.

دمای ایده آل اتاق سرور چقدر است؟

شما باید محدوده دمایی اتاق سرور را بین 18 تا 24 درجه سانتیگراد (65 تا 75 درجه فارنهایت) حفظ کنید. برای حفظ این محدوده دما، ممکن است نیاز به نصب یک سیستم سرمایشی برای خنک کردن اتاق سرور داشته باشید.

رطوبت ایده آل اتاق سرور چقدر است؟

سطح رطوبت ایده آل برای اتاق سرور بین 40 تا 50 درصد است. با افزایش سطح رطوبت، مقدار بخار آب در هوا افزایش می یابد. این امر می‌تواند موجب ایجاد تراکم در سرورها شود. همانطور که می دانید، آب و الکترونیک با هم رابطه خوبی ندارند.

برای نظارت بر دما و رطوبت اتاق سرور چه چیزی لازم است؟

شما به سنسورهای مختلف دما و رطوبت نیاز دارید که در بخش‌هایی از اتاق سرور قرار داده شوند و همچنین حسگرهایی را می‌خواهید که نزدیک قفسه‌های سرور نصب شوند. دمای سرورها در قفسه‌ها بیشتر از دمای اتاق خواهد بود.

سنسورها باید به یک سرویس نظارت از راه دور سرور مانند پکیج مانیتورینگ اتاق سرور آی‌او تیو متصل شوند. بسته به محل قرارگیری سنسورها، قابلیت‌های مختلف نظارت بر دما و رطوبت وجود دارد، از جمله:

 • CPU، شاسی، GPU و هارد دیسک:

برای نظارت بر دما، می توانید از سامانه iotive استفاده کنید. دستگاه ما می‌تواند دما را از تمام پروب‌های نصب شده در سرورهای شما نظارت کند. هنگامی که به مانیتور سرور آی او تیو متصل می‌شوید، اگر مقادیر از حدود از پیش تعیین شده فراتر برود، می‌تواند به شما هشدار بدهد.

 • مانیتورینگ دما و رطوبت اتاق:

شما می توانید از سامانه iotive استفاده کنید و آن را به پکیج مانیتورینگ اتاق سرور آی‌او تیو متصل کنید. دستگاه‌ها را می توانید در چندین مکان در اتاق سرور قرار دهید تا با شبکه شما ارتباط برقرار کند. سایت به شما این امکان را می دهد که دستگاه را در سایت پیکربندی کنید و حدود را مشخص کنید تا به طور فعال دما و سطوح رطوبت را در اتاق سرور خود کنترل کنید.

چه نوع هشدارهایی برای دما و رطوبت اتاق سرور موجود است؟

مانیتور سرور آی او تیو را می توان برای ارسال چندین نوع مختلف هشدار با استفاده از یک یا چند روش اعلان زیر پیکربندی کرد:

 • پست الکترونیک (email)
 • پیامک زدن (SMS)
 • تماس صوتی
 • سایت iotive

آی او تیو کارهایی بیشتر از اتصال به سنسورهای دما و رطوبت اتاق سرور شما برای نظارت فعال می‌تواند انجام دهد. سایت بسیاری از ویژگی های مفید و گزینه های پیکربندی را برای نظارت فعال شبکه 24/7 ارائه می دهد.

برای نظارت بر دما و رطوبت اتاق سرور خود همین امروز با آی او تیو (iotive) تماس بگیرید

یکی از بهترین راه‌ها برای نظارت بر دمای اتاق سرور این است که از متخصصان آی او تیو کمک بگیرید. ما دستگاه‌های ثبت دما و رطوبت را برای اتاق های سرور ارائه می دهیم که به طور سفارشی برای شما طراحی شده اند تا نیازهای خاص شما را برآورده کنند.

کاربر گرامی!!

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارایی دستگاه، یا درخواست دمو برای آشنایی با سایت با دسترسی کامل، فرم تماس در وبسایت ما را پر کنید یا با ما تماس بگیرید.

همین امروز با ما تماس بگیرید!

1 پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  I need to to thank you for this good read!! I definitely loved every little bit of it. I have you book-marked to look at new things you postÖ

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در سیستم های مانیتورینگ دما به دنبال چه چیزی باشیم