سیستم ثبت دما چه مزایایی دارد؟

8 مزیت استفاده از سیستم ثبت دما

بسیاری از صنایع در چند سال گذشته از سیستم‌های ثبت دما نهایت استفاده را برده‌اند. بر اساس ویژگی‌ها و قابلیت‌های سیستم‌ ثبت دما که در مقالات قبل توضیح داده شد، می‌توانند بسیار مفید باشند. بیایید بیشتر به بررسی هشت روشی بپردازیم که در آنها سیستم های مانیتورینگ دما می توانند مشکلات را حل کنند.

ثبت 24 ساعته اطلاعات

اکثر سیستم‌های مانیتورینگ دما، ثبت مداوم داده‌ها را ارائه می‌دهند. در طول هفت روز هفته، بیست و چهار ساعته، داده‌های دما در حال ثبت و بررسی پارامترهای تنظیم شده است، به این معنی که شما هر بار با داده‌های جدیدتری روبرو می‌شوید.

ثبت مداوم داده‌ها نقشی حیاتی ایفا می‌کند. وقتی اتومبیل حمل و نقل محصولات شما در راه رسیدن به مقصد است، ممکن است فقط به داده‌ها و گزارشات دسترسی داشته باشید و نمی‌توانید خودتان هر لحظه آنها را بررسی کنید. تمام داده های بدست آمده از سیستم ثبت دما، نقش مهمی در کسب و کار شما دارد.

ثبت مداوم داده به این معنی است که شما می توانید ببینید که آیا محصولات شما در معرض خطر قرار گرفته‌اند یا خیر.

یک سیستم ثبت دما به شما این امکان را می دهد با ثبت داده‌ها به صورت 24 ساعته بتوانید بیشترین استفاده را از آن ببرید. این کار کمک می کند تا شما با اطلاعات دقیق در هر نقطه از زنجیره سرد (cold chain) تصمیم مناسبی بگیرید.

داده‌ها و گزارشات به شما نگرش می‌دهند.

مقدار زیادی از داده های دمای ثبت شده در حمل و نقل به شما کمک می کند تا در آینده تصمیم‌های قابل اعتماد و سودمندی داشته باشید.

بر روی ماشین‌های حمل و نقل محصولات خود یک سیستم ثبت دما نصب کنید و از داده‌ها و گزارشات استفاده کنید تا ببینید آیا در طول حمل و نقل کالاهای با ارزش شما، نقل و انتقالات در شرایط خوب و مناسبی انجام میشود یا خیر.


اعلان‌ها و هشدارهای فوری

قبل از اینکه یک کالا به مقصد برسد، از مراحل مختلف حمل و نقل عبور می‌کند و همه مراحل شامل نوعی خطر برای محصول است. به عنوان مثال، فرض کنید شما در حال حمل دارویی هستید که باید زیر 20 درجه سانتیگراد نگهداری شود تا اینجا همه چیز درست پیش می رود. اما ممکن است کامیون حمل کننده دچار حادثه شود، اینجا دقیقا جایی است که یک سیستم ثبت دما وارد می‌شود.

توجه داشته باشید که حتی اگر اتومبیل حمل و نقل شما درگیر حادثه ای نباشد، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که دمای محیط برای محصول به خطر بیفتد. با اعلان‌ها و هشدارهایی که ارسال می‌شود، می‌توانید تغییر دما را تشخیص دهید و تا قبل از اینکه مشتری کالاهای آسیب‌دیده را دریافت کند، مشکل حل شود.

تجزیه و تحلیل

با یک سیستم ثبت دما، داده ها جمع آوری و ذخیره می شوند تا نگرش‌های آماری ایجاد شود. یک سیستم ثبت دما بدون تجزیه و تحلیل داده‌ها، ناقص است. تجزیه و تحلیل می‌تواند به شناسایی مشکلاتی که باعث از دست رفتن کنترل دما شود، کمک کند.

تجزیه و تحلیل به شما کمک می کند تا با تجزیه و تحلیل داده ها با مشکلات پیش رو در آینده مقابله کنید. به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که کیفیت برخی از کالاهای شما کمتر شده، نمی‌توانید دلیل کاهش و افزایش دما را بدون اطلاعات دقیق از تجزیه و تحلیل داده‌های دما پیدا کنید.

اگر مقدار مناسبی از داده ها را داشته باشید، سیستم ثبت دما می تواند گزارش های دقیق دما را در اختیار شما قرار دهد. این گزارش‌ها به شما کمک می‌کند تا بینش‌هایی در مورد افزایش و کاهش دما و نحوه برخورد با آن به دست آورید. علاوه بر این، برخی از سیستم‌های ثبت دمای سطح بالا از نرم‌افزار داخلی برای ایجاد بینش مناسب استفاده می‌کنند.

تا زمانی که از آن برای به دست آوردن نگرش صحیح استفاده نکنید، داده‌ها هیچ سودی برای شما نخواهد داشت. یک سیستم ثبت دما به شما در تجزیه و تحلیل عمیق داده ها کمک می کند. با استفاده از آن، می توانید مشکلات رایج و منحصر به فرد دپارتمان تدارکات خود را که شامل هر اتفاقی مربوط به دما می شود، از بین ببرید.


دسترسی به داده ها از هر نقطه

بسته به سیستم ثبت دما، می‌توانید از طریق تلفن هوشمند، رایانه شخصی، تبلت، پیامک و غیره به دمای کالاهای خود دسترسی داشته باشید، به این معنی که دیگر نیازی به تماس با راننده حمل‌ونقل خود برای پرسیدن در مورد سطح دما ندارید.

داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط یک سیستم ثبت دما به یک سرویس ابری را می‌توان از مکان‌های دور در یک برنامه وب یا یک برنامه تلفن همراه مشاهده کرد. تمام داده های دما 24/7 در اختیار شماست. فقط باید به آن دسترسی داشته باشید.

از آنجایی که بخش های تدارکات اغلب سریع هستند، یک سیستم ثبت دما شما را با داده ها به روز نگه می دارد. سهولت دسترسی به داده ها از هر نقطه در فضای ابری به این معنی است که می توانید مستقیماً تیم تدارکات خود را زیر نظر داشته باشید تا از حوادث ناگوار جلوگیری کنید. یک تصویر کامل همچنین به شما این امکان را می دهد که الگوها را بشناسید و خطرات را در زمان وقوع آنها کاهش دهید.


قابلیت انتقال داده به چند کاربر

یک سیستم ثبت دما نه تنها دما را کنترل و حفظ می‌کند، بلکه داده ها را به چندین پروفایل منتقل می کند. از تولید کننده گرفته تا مصرف کننده و خرده فروش، هر فردی در زنجیره تدارکات می تواند داده های دما را بررسی و مشاهده کند.

توانایی انتقال داده ها به چندین پروفایل در زنجیره سرد کمک می کند. زنجیره سرد یک زنجیره تامین با دمای کنترل شده است که کیفیت و ایمنی محصولات فاسد شدنی را حفظ می کند.

به طور همزمان، همه افراد مربوطه می توانند داده های دما را بررسی کنند. دیگر در مورد اینکه مقصر کیست بحثی نداریم. هر طرف قادر خواهد بود تجزیه و تحلیل کند و ببیند دقیقاً در هر مرحله از زنجیره سرد چه اتفاقی افتاده است.

با قابلیت انتقال داده‌ها به پروفایل‌های متعدد، یک سیستم ثبت دما ده ها مشکل مربوط به دما را برطرف می کند.

نکته جانبی: هر سیستم ثبت دما از انتقال داده به چند کاربر پشتیبانی نمی کند. قبل از خرید سیستم مانیتورینگ دما، باید ویژگی ها را بررسی کنید تا این قابلیت تایید شود.


بررسی دمای کالاهای حساس به دما

سیستم های مانیتورینگ دما هنگامی که کالاهای حساس به دما حمل می شوند، بسیار مفید هستند. هدف اصلی هر سیستم مانیتورینگ دما، نظارت و حفظ دمای یک محیط است.

هر زمان که کالاهای حساس به دما در حال حمل و نقل هستند، لازم است وسیله حمل و نقل به یک سیستم ثبت دما مجهز شود. بدون آن، ممکن است تمام کالاهای حساس به دما در حمل و نقل از بین برود.

به عنوان مثال:

یک شرکت داروسازی انسولین تولید می کند که به دما حساس است. محموله های انسولین برای اهداف کیفی باید در دمای خاصی نگهداری شوند. مطمئناً، این شرکت انسولین را در یک محیط سرد و کنترل شده با درجه حرارت انتقال خواهد داد، اما اگر خود محیط تحت نظارت نباشد چه؟

همانطور که بانک ها به امنیت نیاز دارند، کالاهای حساس به دما نیز نیاز به سیستم نظارت بر دما دارند.سیستم ثبت دما به طور موثر دما را بررسی می کند و مطمئن می شود که هیچ مشکلی پیش نمی آید. علاوه بر این، داده های دما را جمع آوری، نگهداری و تنظیم می کند. سیستم مانیتورینگ هشدار یا نوتیفیکیشن را برای افراد مختلفی که با آن در ارتباط هستند ارسال می کند.

هنگامی که یک سیستم ثبت دما، کالاهای حساس به دما را در حین حمل و نقل پوشش می دهد، کالاها از تمام حوادث ناگوار در امان هستند. سنسورهای سیستم همیشه برای نظارت بر دما کار می کنند. دستگاه مانیتورینگ دما در حال دیجیتالی کردن اطلاعات دریافتی توسط سنسورها است. این نرم افزار آلارم ها را کنترل می کند و به طور مداوم مقادیر دما را محاسبه می کند تا در صورت بروز مشکل، هشدار ارسال کند. همه چیز به یکدیگر مرتبط است تا اطمینان حاصل شود که هیچ گونه خطری در نظارت بر دمای کالاهایی که در حال حمل و نقل هستند وجود ندارد.

حمل و نقل کالاهای حساس در محیطی که به اندازه کافی نظارت نمی شود بسیار خطرناک است. سیستم سرمایش ممکن است خراب شود، وسیله حمل و نقل ممکن است در تصادف یا بدتر از آن گرفتار شود. و اینجاست که یک سیستم ثبت دما وارد عمل می شود.

توصیه مهم

بسیاری از دپارتمان ها با عواقب عدم نصب یک سیستم ثبت دما مناسب در انبارها، وسایل حمل و نقل خود و غیره مواجه هستند. از آنجایی که دما یکی از رایج ترین و قابل استفاده ترین اندازه گیری ها در هر صنعتی است.

اگر تاکنون هنگام حمل و نقل کالاهای حساس به دما با مشکلات مربوط به افزایش یا کاهش دما مواجه شدید، باید در اسرع وقت روی یک سیستم ثبت دما سرمایه گذاری کنید. این سیستم نه تنها دما را برای شما نظارت می کند، بلکه به روز رسانی، اعلان ها و سایر ویژگی های پیشرفته را در اختیار شما قرار می دهد.


داده های دقیق دما

داده های دقیق بسیاری از مسائل را حل می کند. با داده‌های دقیق دما، می‌دانید که چه زمانی و چند واحد دما افزایش یا کاهش یافت. و این تنها زمانی امکان پذیر است که بخش تدارکات شما مجهز به سیستم های نظارت بر دما باشد.

با کمک داده‌های دقیق، می‌توانید برای کامیونی که به سمت منطقه‌ای با دمای بالا حرکت می‌کند، تصمیمات حیاتی بگیرید. زمانی که تمرکز اصلی بر کنترل و حفظ دما باشد، داده های دقیق برای دما بسیار مهم است. و بدون سیستم ثبت دما، امکان پذیر نیست.

گزارش‌های دستی اغلب ناقص هستند، اما یک سیستم ثبت دما به شما اطمینان می‌دهد که گزارش‌های دقیق دما را ارائه می‌کند.


نظارت بر دما به رانندگان کمک می کند

همانطور که گزارش ها به تولیدکنندگان کمک می کند همه چیز را بررسی کنند، همچنین به رانندگان کمک قابل توجهی می کند. سیستم ثبت دما برای افرادی که کالا را حمل می کنند بسیار سودمند است.

فرض کنید راننده ای کالاهای حساس به دما را حمل می کند و می خواهند در طول سفر استراحت کند. راننده می تواند نگاهی به سیستم ثبت دما بیاندازد و دمای فعلی را ببیند. این به راننده کمک می کند تا دما را باتوجه به زمان استراحت خود تنظیم و حفظ کند.

راننده همچنین می تواند گزارش ها و بینش ها را از طریق سیستم نظارت بر دما مشاهده کند. این کمک می کند تا در سفر طبق گزارش ها و داده های دما عمل کند.

یک سیستم ثبت دما به راننده کمک می کند تا بررسی کند که آیا سیستم کنترل دما به درستی کار می کند یا خیر. اگر سیستم کنترل دما از کار بیفتد، راننده می تواند به سرعت آن را از طریق یک سیستم ثبت دما شناسایی کند. اگر راننده ابزار یا مهارت لازم برای رفع مشکل را نداشته باشد، به جای آن می توان از داده ها برای تضمین کیفیت استفاده کرد.

دیتالاگرهای IOTIVE-302 و IOTIVE-304  یک راه عالی برای نظارت بر دما  هستند. اگر علاقه به تست این دستگاه ها دارید، برای دریافت نمونه رایگان از ما با ما تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در سیستم های مانیتورینگ دما به دنبال چه چیزی باشیم